Nothing Special   »   [go: up one dir, main page]

RPH Minggu 27 RBT THN 4 2023

Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN 4


TARIKH 11/10/2023 MASA 915-1015 am
MINGGU 27
HARI Rabu KELAS 4 Intelek
TEMA REKA BENTUK MAKANAN
TAJUK REKA BENTUK MAKANAN
STANDARD KANDUNGAN 5.1 Reka Bentuk Makanan
STANDARD 5.1.2 Menerangkan kepentingan reka bentuk makanan
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Menerangkan __ daripada lima kepentingan reka
1. Menerangkan lima kepentingan reka bentuk bentuk makanan
makanan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang pentingnya reka dahulu dan
bentuk makanan merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
1. Murid membaca dan menganalisis teks dan gambar. ada murid.
2. Murid menjalankan perbincangan kepentingan pelbagai reka bentuk makanan.  Guru Menggunakan
Take Five (Ambil Lima) strategi pembelajaran
3. Murid akan dipanggil secara rawak untuk menyatakan satu kepentingan pelbagai kolaboratif dan
reka bentuk di hadapan kelas. koperatif dengan
4. Murid lain dibenarkan untuk menambah idea tentang kepentingan pelbagai reka menerapkan PAK21
bentuk yang dinyatakan oleh kawan. dan elemen
5. Murid berbincang dengan guru dan menyatakan kepentingan lain pelbagai reka sekolahku sejahtera
bentuk makanan. supaya ada interaksi
6. Murid menamakan makanan mengikut kaum dan kepelbagaian reka bentuknya. antara murid dan
Name It (Namakannya) memotivasikan
7. Murid akan disoal oleh guru tentang makanan yang dinamakan . murid.
8. Murid yang menamakan makanan mengikut kaum dengan betul akan diberikan  Menilai kefahaman
hadiah oleh guru. murid tentang
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) pembelajaran hari ini
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang pentingnya reka bentuk makanan .
dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Take Five (Ambil Lima)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual PAK-21 Name It (Namakannya)
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Rasional KB Mengecam
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
